Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

                                 

I    Niedziela Adwentu

29.11.2020

 

Rozpoczął się Adwent, okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie rozpoczynamy nowy rok kościelny. W liturgii Adwent wyraża się fioletowym kolorem szat liturgicznych.

 

Od jutra aż do 24 grudnia codziennie oprócz niedzieli o godz. 6.15 będziemy sprawować tradycyjnie adwentowe Msze św. o Matce Bożej – tzw. roraty. Zachęcamy do podtrzymania tej pięknej tradycji, szczególnie w czasie, gdy coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się bluźnierstwa wobec Matki Bożej. Do udziału w roratach zachęcamy także dzieci. Ze względu na ograniczenia liczby uczestników nabożeństw z powodu epidemii roraty będą też transmitowane przez internet na stronie www.parafiakaptur.pl oraz za pośrednictwem Facebooka; Parafia Kaptur -Radom. Codziennie 20 minut przed roratami będą w kościele śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi.

W związku z roratami zmianie ulega też godzina rozpoczęcia codziennej Adoracji Najśw. Sakramentu i będzie rozpoczynać się o godz.7.00. Dlatego bardzo prosimy osoby, które mogłyby wziąć udział w tej adoracji o kontakt z numerem telefonu , który jest wywieszony na drzwiach kaplicy.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 4 grudnia będzie możliwość spowiedzi od godz. 15.00 do 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Wynagradzającą NSJ od Straży Honorowej NSJ. W sobotę 5 grudnia na roraty o 6.15 zapraszamy Koła Żywego Różańca, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne.

Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny Męski Różaniec w przyszłą niedzielę 6 grudnia, tym razem w kościele Świętego Krzyża przy ul. Bulwarowej na Os. Halinów. Rozpoczęcie Mszą św. o 15.00. Po Mszy św. o 16.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa.

W przyszłą niedzielę w kościołach naszej diecezji odbędzie się tradycyjna adwentowa zbiórka ofiar do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół wigilijny oraz kalendarze Caritasu. Można nabywać także opłatki wigilijne – w niedziele pod chórem a w ciągu tygodnia w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” są do nabycia w zakrystii.