Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

                                 

XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020

 

 

 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła codziennie o godz. 17.15.

Wczoraj grupa młodzieży przyjęła w naszej świątyni sakrament Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i innym osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

 

W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje mszalne na rok 2021 oraz intencje modlitwy wypominkowej za zmarłych na kolejny rok. Od 1 listopada wypominki będą czytane przed wszystkimi Mszami do południa. Modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz nadziei na to, że i za nas ktoś kiedyś się pomodli.

 

W związku z trwającym stanem epidemii biskup radomski Henryk Tomasik udzielił w tzw. żółtej strefie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej osobom w podeszłym wieku i kobietom w ciąży oraz osobom z objawami infekcji. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i jednocześnie dziękujemy za stosowanie się do zaleceń sanitarnych.

 

W gablocie przed kościołem wywieszony jest komunikat Urzędu Miasta o realizowanej w Radomiu inwentaryzacji żródeł ciepła.

 

Jest tam także informacja o Szkole Biblijnej św. Hieronima dla osób świeckich działającej przy naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Zachęcamy do zainteresowania się tymi informacjami.

 

W czwartek 22 pażdziernika w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II wypada dzień ogólnopolskich modlitw o beatyfikację założycielki Żywego Różańca. Na godz. 17.15 zapraszamy wszystkich członków kół Żywego Różańca.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” są do nabycia w zakrysti.