Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

                                 

 Niedziela  Zmartwychwstania

04.04.2021 

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2021

Moi Drodzy!

Wielkanocne spotkania ludzi ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem sprawiały, że doświadczali oni mocy Bożego Życia we wszystkich tajemnicach swojego życia.

Razem z Marią Magdaleną zawierzamy Bożej Miłości tych, którzy wytrwale i z ofiarną miłością przeżywają swoje życiowe powołania. Podążając do pustego grobu z Piotrem i Janem, dziękujemy za duchową moc ofiarowaną nam przez wszystkich żyjących w mocy Bożej łaski. Stając przy apostole Tomaszu, dziękujemy za każdego człowieka, który oddał życie Bogu, pokonując swoje zwątpienia i trudności w wierze.

Od uczniów idących do Emaus uczymy się wrażliwości serca i otwartości wiary na bliskość Pana. Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć i którzy niosą pomoc w tym trudnym czasie samotności, choroby i oczekiwania na bezpieczne warunki życia.

Wsłuchując się w wyznanie miłości, poprzez które apostoł Piotr oddał całego siebie Jedynemu Kapłanowi, dziękujemy duszpasterzom, którzy byli sługami Bożego Miłosierdzia i opiekunami Bożego Życia w ludzkich duszach.

Niech czas Świąt Wielkanocnych, pomimo otaczających nas trudności, przyniesie umocnienie życia z Bogiem, utrwalenie pokoju i miłości pośród nas oraz odnowi nadzieję na owoce Bożej opieki.

Niech Matka Boża będzie orędowniczką naszych spraw i wyjedna naszej diecezji obfite owoce rozpoczynającego się w Niedzielę Miłosierdzia Jerycha Rodzin.

Wasz biskup Marek

ZAPROSZENIE

Rycerze Kolumba w Radomiu kierują zaproszenie do wszystkich mężczyzn:

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby w czasie Wielkanocnej radości i dzielenia się nadzieją płynącą ze zmartwychwstania Pańskiego wspólną modlitwą w „Męskim Różańcu”, dać świadectwo wiary i modlić się o ustanie pandemii, za nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół w Polsce.

Modlitwa odbędzie się w niedzielę, 11 kwietnia, w kościele pw. Św. Królowej Jadwigi przy ul. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Rapackiego 6 w Radomiu na osiedlu akademickim. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.15.00, o godz.16.00 Konferencja ze świadectwem wiary i modlitwa różańcowa z zawierzeniem Matce Bożej.

 

Wszyscy chętni, którzy nie mogą przybyć, mogą uczestniczyć przez transmisję na żywo na YouTube: Rycerze Kolumba Radom lub www.rycerzekolumba.radom.pl

Zapraszają

Rycerze Kolumba

i Ks. Proboszcz Marek Adamczyk

Naszej modlitwie towarzyszy także dzieło miłosierdzia wspierające życie      poczęte. Chcemy pomagać domom samotnej matki, a także rodzinom, które wychowują dzieci niepełnosprawne. Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła możemy włączyć się w to dzieło swoimi ofiarami do puszek. Można to uczynić także przez konto Rycerzy Kolumba z naszej parafii.

Od dzisiejszej niedzieli do soboty gościmy w naszej parafii relikwie bł. Ks. Michała McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Na Mszy św. o godz. 11.30 Ks. Bp. Marek Solarczyk dokona uroczystego rozpoczęcia peregrynacji, która będzie odbywała się we wszystkich parafiach w Polsce, gdzie działają rycerze Kolumba. Nasze uroczystości będą trwały przez cały tydzień. Relikwie i obraz będą wystawione do adoracji razem z Najśw. Sakramentem przez cały dzień. Codziennie na Mszy św. o godz. 18.00 będą głoszone konferencje, a po Mszy będą Nabożeństwo różańcowe. Nawiedzeniu towarzyszy wystawa przybliżająca nam postać Bł. Ks.Michała.  Zachęcamy do składania swoich intencji modlitewnych na kartkach. Intencje te będą czytane w czasie modlitwy różańcowej, a potem dodane do listy próśb, w intencji których co tydzień odprawiane są Msze św. przy grobie bł. Ks. Michała w New Haven. Program nawiedzenia wywieszony jest na tablicy ogłoszeniowej.

        Nawiedzenie relikwie zakończy się w sobotę na Mszy św. o godz. 7.00

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…Gość Niedzielny”… Mały Gość Niedzielny”
i dwumiesięcznik „Miłujcie się” są do nabycia w zakrystii,